tokio hotel
acest forum poate sa fie considerat si anti-manele! deci aici isi au loc rockerii, punkerii, rapperii si multi altii, numai manelistii sunt invitati sa...plece! have fun!
Lista Forumurilor Pe Tematici
tokio hotel | Reguli | Inregistrare | Login

POZE TOKIO HOTEL

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
sayler_moon_19
Femeie
25 ani
Bacau
cauta Barbat
26 - 46 ani
tokio hotel / poezii / altele  
Autor
Mesaj Pagini: 1
hinata_loves_gaara
anime lover

Din: izvoarele
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 1045
va place un citat sau ....stiu eu ce...... aici le puneti!

_______________________________________
umbra nenorocita, urmarita de intuneric, ranesti si dispretuiesti pe cei din jur, fara sa-ti pese de ei...
de ce nu incerci sa MORI???

pus acum 18 ani
   
th4ever
admin

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 337
dak ceva poate merge si mai prost...va merge

dak ceva merge bn ceva a mer prost...


_______________________________________
LOL k nush ce semnatura sa pun )

pus acum 18 ani
   
ana_kaulitz
schrei

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 81


pus acum 18 ani
   
bill_angel
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 359
Şi dacă ploaia bate-n geam
Şi face vijelie
Nu-i o povară să te am
Tu-mi aduci bucurie.
Şi dacă tot ce părea vis
Acum e realitate
Din īntīmplare īn abis
Eu văd o claritate.
Şi tot ce mă speria odată
Acum mă linişteşte
Căci nu poţi trăi viaţa toată
Īn calvar sau poveste.
Iar dacă te voi pierde iar
Aşa cum am făcut
E semn că ţi-am dat īn zadar
Tot „sfīntul” ce-am avut.
Iar dacă nu s-a īntīmpla
Atunci ce pot să vreu?
Să fie totul cum o vrea
Cel Bunul Dumnezeu! 


_______________________________________
Şi dacă ploaia bate-n geam
Şi face vijelie
Nu-i o povară să te am
Tu-mi aduci bucurie.
Şi dacă tot ce părea vis
Acum e realitate
Din īntīmplare īn abis
Eu văd o claritate.
Şi tot ce mă speria odată
Acum mă linişteşte

pus acum 18 ani
   
bill_angel
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 359
La fiecare margine de vis
Ramine o speranta ne-mplinita
Ramine o ratacire in abis
Ramine o amintire insufletita

La fiecare margine de vis
Adio ne luam cu invershunare
De la tot ce parea de nedescris
De la suflet shi a inimii chemare

La fiecare margine de vis
Uscata-n suferinta o lacrima apune
Un gind hoinar, pribeag prin paradis
La gesturi inumane ne supune

La fiecare margine de vis
Un sentiment de teama ne cuprinde
Un tainic dor, un gind ascuns
Cava ce intr-u totul ne surprinde

La fiecare margine de vis
Raminem innecati in suferinta
Cu drumul spre inima deschis
Cu totul afundati intr-u credinta 


_______________________________________
Şi dacă ploaia bate-n geam
Şi face vijelie
Nu-i o povară să te am
Tu-mi aduci bucurie.
Şi dacă tot ce părea vis
Acum e realitate
Din īntīmplare īn abis
Eu văd o claritate.
Şi tot ce mă speria odată
Acum mă linişteşte

pus acum 18 ani
   
bill_angel
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 359
Viaţa este o gară,
Cum alta n-a existat,
Mii de oameni aici coboară,
Alţii urcă şi-au plecat.
Mult le-a trebuit la lume
Să gīndească, să se adune,
Să se-ndrepte spre apus,
Să spună ce-au avut de spus.
Dar cu toţii deja ştim
Să trăim şi să glumim,
Dar cine īndrăzneşte oare
Viaţa să-şi pună la-ncercare?
Iar cursul vieţii ce să fie,
Suferinţă, bucurie?
Pentru toţi e o taină ascunsă
Care trebuie pătrunsă.
Iar forţīndu-ne norocul
Ne cam jucăm cu focul,
Şi mare ţi-e suferinţa
Cīnd nu-ţi realizezi dorinţa.
De aceea eu īţi spun:
Să fii om de omenie,
Să faci multă bucurie,
Iar cīnd timpul va veni
Tu īn urmă nu privi.
Ci coboară-ncet din gară,
Lăudīnd şi proslavind,
Viaţa ce-ai trăit-o chiar de:
Neagră ţi-a fost fericirea
Şi amară a fost iubirea,
Iar aici īţi e finalul
Vine clipa te ia valul
Şi te bagă īn pămīnt.
Şi rămīi o amintire,
Un om demn de dăinuire,
O fiinţă de valoare
Şi de mare īnsemnare.     asta chiar super    


_______________________________________
Şi dacă ploaia bate-n geam
Şi face vijelie
Nu-i o povară să te am
Tu-mi aduci bucurie.
Şi dacă tot ce părea vis
Acum e realitate
Din īntīmplare īn abis
Eu văd o claritate.
Şi tot ce mă speria odată
Acum mă linişteşte

pus acum 18 ani
   
bill_angel
Moderator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 359
sunt singurel bing bang....printre copaci bing bang...dar nimic nu ma va opri bing bang......sa cant acest cantecel bing bang   asta-i tare   hahaha

_______________________________________
Şi dacă ploaia bate-n geam
Şi face vijelie
Nu-i o povară să te am
Tu-mi aduci bucurie.
Şi dacă tot ce părea vis
Acum e realitate
Din īntīmplare īn abis
Eu văd o claritate.
Şi tot ce mă speria odată
Acum mă linişteşte

pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la